Zahájení sezóny ve vašem bazénu - odzimování bazénu

Jak nejlépe postupovat před zahájením koupací sezóny?

Po odkrytí plachty nebo fólie z hladiny bazénu odstraňte větší mechanické nečistoty (listí), které se během zimy do bazénu mohly dostat.

Poté pro vyčištění mastné linky na stěnách nad hladinou vody v bazénu použijte GELOVÝ ČISTIČ. V případě přítomnosti vápenatých usazenin (vodního kamene) použijte GELOVÝ ODSTRAŇOVAČ USAZENIN.

Dopusťte novou vodu do bazénu, u pískových filtrací nezepomeňte vyměnit náplň filtru minimálně  1x za dva roky. Jako náplň do filtru použijte FILTRAČNÍ PÍSEK, který velikostí částic je určen právě pro použití do fitrace, nebo vyzkoušejte naši novinku, filtrační kuličky STEINBACH.

Po uvedení filtrace do provozu upravte pH vody. Tomu samozřejmě musí předcházet změření aktuální hodnoty pH pomocí pH testeru - tabletkového, nebo kapkového

Správná hodnota pH vody v bazénu je 6,8-7,6. V případě odchylky pH vody ve vašem bazénu proveďte korekci pomocí přípravku pH MINUS nebo pH PLUS.

V případě, že napouštěná voda z vaší studny, vrtu nebo vodovodního řadu je příliš tvrdá nebo železitá, aplikujte přípravekSTABILIZÁTOR TVRDOSTI. Přípravek působí preventivně proti usazování vodního kamene, minerálnímu zákalu vody a nežádoucímu zbarvení vody v bazénu (železitá voda - hnědé zbarvení, voda s obsahem manganu - černé zbarvení). Zabarvení vody způsobené železem nebo manganem se nemusí projevit hned po napuštění, protože po vyčerpání vody z vrtu dochází k oxidaci železa a manganu na vyšší oxidační stupně, které jsou vykazují výraznější barevnost.  

Nyní můžeme přistoupit k počáteční dezinfekci vody v bazénu. K tomu použijeme přípravek CHLOR START. Tento chlorový granulát zaručí účinnou a rychlou dezinfekci vody a nastavení počáteční koncentrace volného chloru ve vodě na hodnotu 0,3-0,5 mg/l. Poté se pro průběžnou dezinfekci vody v bazénu nasadí KOMBI TABLETY MAXI nebo MULTI TABLETY MAXI 5v1.

Autor: Ing. Jan Kroupa PhD

Více přípravků pro údržbu bazénů naleznete zde: